choras „langas“

„Langas” – tai chorinę muziką mylinčių žmonių kolektyvas, susibūręs į mišrų chorą, kurį 1990-aisiais įkūrė meno vadovė Rita Kraucevičiūtė. Čia visus vienija bendra, mėgstama ir prasminga veikla – giedojimas. Chore gieda įvairaus amžiaus ir skirtingų profesijų dainininkai mėgėjai. Repertuaras itin platus: tai skirtingų epochų bei stilių, Lietuvos ir užsienio autorių, taip pat šiuolaikinių kompozitorių kūriniai. Daugiausiai dėmesio skiriame sakralinei muzikai.

Iki 1995 metų choras priklausė įvairioms meninėms struktūroms: „Šiuolaikinio meno centrui”, galerijai „Langas”, „Lietuvos dailininkų sąjungai”.
1995 metais chorą „Langas” pakvietė į atšventintą šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią. Tais pačiais metais choro nariai įsteigė Bernardinų giedojimo mokyklą, choras „Langas“ iki šiol yra jos dalis.

KONKURSAI, FESTIVALIAI

Choras „Langas” aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose chorų konkursuose, festivaliuose, rengia bendrus projektus su kitais  kūrybiniais kolektyvais bei atlikėjais. „Langas” kone kasmet koncertuoja užsienyje, ne kartą dalyvavo tarptautiniuose chorų festivaliuose Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Italijoje, Ispanijoje, Maltoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Sardinijoje, Makedonijoje, Toskanoje, Rusijoje (Sankt Peterburge), Baltarusijoje, Izraelyje, Norvegijoje.

TRADICINIAI KONCERTAI, ŠV. MIŠIOS

„Langas” gieda šv. mišiose ir per didžiąsias religines šventes Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje, taip pat dalyvauja tradiciniuose šv. Kalėdų ir šv. Velykų koncertuose.

Choras daug metų bendradarbiauja su Švedijos ambasada, dalyvauja jos organizuojamuose „Šv. Liucijos“ dienos renginiuose, vasaros šventėje, koncertuoja įvairiose įmonėse.

vasaros stovyklos

„Langas” kasmet rengia kūrybines vasaros stovyklas, kuriose intensyvus mokymasis derinamas su poilsiu gamtoje ir bendryste. Į šias stovyklas atitrūkti nuo miesto šurmulio ir rutinos mielai važiuoja choristų šeimos. Paprastai stovyklaujame kaimo sodyboje Zarasų r. Repetuojame, keliaujame po apylinkes, susitinkame su vietiniais gyventojais, giedame šv. mišiose mažų miestelių bažnyčiose. Aktyvias dienos veiklas vakarais keičiame dainomis apipintais sisibūrimais prie laužo ir kartu su bundančiais paukščiais pasitinkame vasaros rytus.

Dėl mėgstamų, vienijančių veiklų ir nuostabių čia sutiktų žmonių choras „Langas” mums yra tapęs tarsi antraisiais namais.

kviečiame dainuoti ir jus!

Visada laukiame naujų narių! Svarbiausia – Jūsų didelis noras dainuoti, mokytis ir augti drauge. Tikimės, kad turite vokalinės patirties ir muzikinę klausą. Tačiau jei dar nesate savęs išbandę dainavime, vistiek susipažinkime. Jei norite ir stengsitės – uždainuosite! Ateikite pas mus ir mėgausitės atlikdami chorinės muzikos šedevrus, džiaugsitės prasmingą veikla, dalyvausite Dainų šventėse, Lietuvos bei užsienio konkursuose, festivaliuose, koncertuose, muzikiniuose projektuose. Jus mokys kompetetingi, muzikai pasišventę chorvedžiai, įsiliesite į draugišką, linksmą ir palaikantį kolektyvą.

Laukiame Jūsų skambučio tel. 8 686 23096, arba laiško į info@choras.org, arba tiesiog užpildykite šią anketą.

repeticijų laikas ir vieta

Choras  „Langas“ repetuoja pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 19:00 iki 21:00 val. Bernardinų giedojimo mokyklos patalpose Maironio g. 8, Vilniuje. Esant poreikiui, choro nariai gali tobulinti vokalo techniką privačiose pamokose pagal suderintą grafiką.

Įprastas nario mokestis 20 Eur/ mėn., pirmuosius lankymo metus – 25 Eur/ mėn.

koncertinė veikla

konkursai, festivaliai, apdovanojimai